Tepebaşı Belediyesi'nden Ramazan ayına özel hizmet

Tepebaşı Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların sofralarına sıcak yemek ulaştıracak.

GÜNDEM 22.03.2023, 17:05 22.03.2023, 17:07
Tepebaşı Belediyesi'nden Ramazan ayına özel hizmet

Tepebaşı bu Ramazan ayında da her yıl olduğu gibi bereketi paylaşmanın, birlik ve beraberlik ruhunun adresi olacak. Nihal-İsmail Akçura Aşevi, Ramazan ayında Eskişehirlilerin destekleri ile ihtiyaç sahibi, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların sofralarına “İftarımızı Paylaşalım” sloganıyla sıcak yemek ulaştıracak.

Tepebaşı Belediyesi her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da Ramazan ruhu ile çalışmalarına devam edecek.

Belediyenin Çamlıca Mahallesi’nde faaliyet gösteren Nihal-İsmail Akçura Aşevi, bugüne kadar olduğu gibi bu Ramazan ayında da sıcak yemek hizmeti sürdürülecek. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren aşevinde, yıl boyunca hazırlanan yemekler belediye ekipleri tarafından evlere servis edilerek vatandaşlara teslim ediliyor. Ramazan ayında ise “İftarımızı Paylaşalım” sloganı ile faaliyetlerini sürdüren Tepebaşı Belediyesi, hayırsever Eskişehirlilerin destekleriyle iftar sofralarında vatandaşları sıcak yemekle buluşturuyor.

Ramazan ayının paylaşma ve yardımlaşma ayı olduğunu belirten Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da “Rahmet ve bereket ayı Ramazan’a kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz. Yaşadığımız felaketlerin yaralarını dayanışma gücümüzle sarmaya devam edeceğiz. İftarımızı, sofralarımızı paylaşacağız. Belediyemizin geleneksel sokak iftarlarında mahallelilerimizle, komşularımızla buluşacağız. Bereketi paylaşmanın mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Paylaşma ve yardımlaşma duygularını yoğun olarak yaşadığımız bu mübarek ayın İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Nihal-İsmail Akçura Aşevi’nin faaliyetleri hakkında bilgi almak ve destek olmak isteyen vatandaşların, 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından yetkililere ulaşabilecekleri bildirildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@