Vali Ayyıldız: Al bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağız!

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı...

GÜNDEM 17.03.2023, 12:26
Vali Ayyıldız: Al bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağız!

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız yayınladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde canlarını feda ederek bu toprakları bize ebedî vatan yapan şehitlerimizi, gazilerimizi Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü vesilesiyle rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

108 yıl önce bugün millet olarak ‘’yedi düvele’’ karşı Çanakkale’de verdiğimiz var oluş mücadelesinde kesin zafer elde ederek ‘’Çanakkale Geçilmez’’ sözünü tarihe bir destan olarak yazdırdık.

O gün şehit düşenlerin, gazi olanların sahip olduğu ‘’Çanakkale Ruhu’’ düşmanın tüm donanımlarına galip gelmiştir. Bu ruh: Allah için, mukaddes değerlerimiz için, vatan için, bayrak için gözünü kırpmadan canını feda etmektir. ‘’Ölürsem şehit kalırsam gazi’’ cümlesinde ifade bulan ruhtur. Bu ruh asıl gücün maddede değil inançta olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Bu vatanın evlatları olarak bizler de ecdadımızın yolundan yürümeye devam ediyoruz. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızın bekası için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Millet olma şuurumuzu her daim diri tutarak al bayrağımızı ilelebet dalgalandıracağız. Bize bırakılan mirası yaşatarak ve yükselterek bizden sonraki nesle teslim edeceğiz.

Yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını bu şuurla saracağız. Felakette hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere de sabr-ı cemil diliyorum.

Bu ruhla, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıl dönümünü kutluyor; Anafartalar Komutanı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@