Vali Ayyıldız’dan 2. İnönü Zaferi mesajı

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, 2. İnönü Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı...

GÜNDEM 31.03.2023, 15:15 31.03.2023, 15:18
Vali Ayyıldız’dan 2. İnönü Zaferi mesajı

Vali Erol Ayyıldız mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"İstiklal Mücadelesinde necip milletimizin muzafferiyete olan inancını güçlendiren, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün veciz bir şekilde ifade ettiği gibi “yalnız düşmanın değil, milletin makûs talihinin yenildiği” II. İnönü Zaferi’nin 102. sene-i devriyesinin haklı gururunu yaşamaktayız.

Vatan uğrunda cansiperane vuku bulan muharebe ve mücadelelerden biri olan II. İnönü Savaşı’nda, Hakk’ın yardımıyla kahraman ordumuzun düşmanı mağlup ettiği müjdesi; Batı Cephesi Komutanı İsmet İNÖNÜ’nün “Düşman, binlerce ölüleriyle doldurduğu savaş meydanını silahlarımıza terk etmiştir.” telgrafıyla duyurulmuştur.

Aziz Türk milleti bu zaferle bir kez daha anlamıştır ki kurtulacak şey bütün bir vatan, bütün bir millet ve istiklalimizdir. O gün nice hayasız akına gövdesini siper eden ecdadımızın milli coşkusu, vatan sevdası, Hakk’ın va’dettiği günlerin doğacağı umudu; dağı, taşı toprağı “şüheda gövdesi” olan vatan topraklarımızda asırlardır yankılanmaktadır ve yankılanmaya devam edecektir. Türk milletinin imkân ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini, vatanına ve bayrağına her daim sahip çıkacağını bir kez daha gösterdiği şanlı mücadelelerimizden feyz alan yeni nesillerimizin, ecdadımızın emaneti vatanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımıza aynı inanç ve azimle sahip çıkacağına inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; II. İnönü Zaferi’nin 102. yıldönümünü coşkuyla kutlarken, Kurtuluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Batı Cephesi Komutanı İsmet İNÖNÜ ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Eskişehirli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@