banner208

Yunaklılar Vali Ayyıldız ile deprem yardımlarını konuştular

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Konya Yunak Kurtuşağı ve Çevre Köylüleri Derneği başkanı Hüseyin Acar ve dernek yönetimini makamında kabul etti.

GÜNDEM 23.02.2023, 09:00 23.02.2023, 15:51
Yunaklılar Vali Ayyıldız ile deprem yardımlarını konuştular
banner209

Depremin ilk gününden itibaren yaptıkları ayni yardımlarla yetinmeyen Konya Yunak Kurtuşağı Ve Çevre Köylüleri Derneği Başkanı Hüseyin Acar, topladıkları 400 bin Türk Lirası tutarındaki nakdi yardımı deprem kampanyasına bağışladı.

Ülkemizin, Cumhuriyet tarihimizin gördüğü en büyük felaketlerden birini yaşadığını belirten Vali Erol Ayyıldız, depremin meydana geldiği ilk andan itibaren tüm Türkiye’nin kenetlenerek afetzedelerin yanında yer aldığını dile getirdi. Eskişehir’inde kamu kurum kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızla birlikte hemen yardıma koştuğunu ifade eden Vali Ayyıldız, Konya Yunak Kurtuşağı ve Çevre Köylüleri Derneği başkanı Hüseyin Acar ve dernek yönetimine kampanyaya verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli yaşanan ve birçok ilde yıkıcı etkisi hissedilen depremin yaralarını sarmak üzere depremin ilk gününden itibaren bölgeye 4 Tır ayni yardım malzemesini (Gıda ürünleri, Battaniye, bere, çocuk maması ve bezi vb.) Valilik koordinesinde gönderdiklerini ifade eden Konya Yunak Kurtuşağı ve Çevre Köylüleri Derneğinin başkanı Hüseyin Acar, bunun yanında bölgede dernek tarafından kurulan aş evinde 24 saat hizmet verildiğini ayrıca deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın kalması için 10 adet evin eşyalarıyla birlikte tahsis edildiğini aktardı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@