banner208

Konya'da o ilçeye bir yılda 12 yeni park inşa edildi!

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi 2021 yılı içerisinde 12 yeni park inşa etti... Böylece Selçuklu'da 44 bin 198 metrekare alan yeşile büründü...

KONYA 11.01.2022, 15:32
Konya'da o ilçeye bir yılda 12 yeni park inşa edildi!

Yapılan 12 parkla birlikte 44 bin 198 metrekare yeşil alan daha ilçeye kazandırılırken Selçuklu’da bulunan park sayısı bin 105’e, toplam yeşil alan ise 8 milyon 812 bin 905 metrekareye yükseldi.

Selçuklu Belediyesi yapılan parkların yanı sıra yeni yeşil alanları da ilçeye kazandırıyor. Sille Mahallesi yeni Sille Caddesinde vatandaşların hizmetine sunulan Seyir Tepesi 35 bin metrekare yeşil alanıyla yaz aylarında vatandaşların gözde mekanı oldu. Selçuklu Belediyesi ayrıca Selçuk Üniversitesi içerisinde bir parkı da Üniversite öğrencilerinin kullanımına sundu. Covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden İntern Doktor Merve Mercan’ın adının verildiği park, kısa zamanda tamamlanarak öğrencilerin kullanımına açıldı.

BAŞKAN YENİ PARKLARIN MÜJDESİNİ VERDİ

Yeşil dokuya yeni yapılan parklarla katkı sunduklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin yanında temel belediyecilik hizmetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Her yıl yeni parklar yaparak yeşil dokuya yaptığımız katkıyı bu yıl da 12 yeni parkla sürdürdük. Yıl içerisinde 9 mahallemiz 12 yeni parka kavuşmuş oldu. Bu parklarla birlikte 44 bin metrekare alanı yeşil dokuya kazandırarak Selçuklu’da hava kalitesini bir nebze olsun artırmış olduk. Özellikle Selçuk Mahallemize kazandırdığımız Bisiklet ve Kaykay parkı bölgeye ayrı bir değer kazandırdı. İnşallah önümüzdeki yıllarda da yeni parklar yapmaya devam edeceğiz. Selçuklu Belediyesi olarak yeşil dokuya parklarla yeni katkılar yapacağız” şeklinde konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-6
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@