Antakya Medeniyetler Korosu Eskişehir'de!

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun desteği ile Antakya Medeniyetler Korosu konseri düzenleyecek...

KÜLTÜR SANAT 27.04.2023, 17:30
Antakya Medeniyetler Korosu Eskişehir'de!

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Eskişehir AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun desteği ile Antakya Medeniyetler Korosu konseri düzenleyecek. Avrupa Günü Dayanışma Konseri adı altında gerçekleşecek olan etkinlik, 6 Mayıs Cumartesi günü saat 20.30’da, Vehbi Koç Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Mozaik kent Hatay'da kurulan ve farklı etnik köken ve inançlara sahip üyelerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, imam-papaz-öğretmen-avukat-öğrenci-esnaf-mühendis-doktor-ev hanımı gibi çeşitli meslekler ve sosyal grupların bir araya gelmesi ile gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyet gösteriyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı Özel Ödülü’nün yanı sıra birçok ödüle layık görülen Antakya Medeniyetler Korosu, Barış ve Kardeşlik ödülünü iki kez alarak, 2012 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.

DAYANIŞMA VE BİRLİK VURGUSU

Bu yıl Avrupa Günü; birlik, beraberlik ve barış ruhunu vurgulamanın yanı sıra, ülkemizde yaşanan deprem felaketine ilişkin dayanışmaya ve birlik vurgusuna da dikkat çekerken, Antakya Medeniyetler Korosu, Eskişehir konserinin yanı sıra deprem yaralarının sarılması için sekiz ilde daha sanatseverlerle buluşacak. Avrupa Günü Dayanışma Konseri Eskişehir etkinliği saat 19.00’da kokteyl ile başlayacak. Sınırlı sayıda yer alan ücretsiz davetiyeler, Eskişehir AB Bilgi Merkezi’nden temin edebilecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@