banner208

Bu saygı Atatürk için!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Atatürk’ün vefatının 84. yılı vesilesiyle özel bir konsere imza attı.

KÜLTÜR SANAT 14.11.2022, 18:31
Bu saygı Atatürk için!
banner209

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Atatürk’ün vefatının 84. yılı vesilesiyle özel bir konsere imza attı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserin orkestra şefliğini Işın Metin gerçekleştirirken, konuk solistler Kerem Aykal ve Ebru Karaağaç performansları ile büyük alkış aldı. İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde J.Brahms’ın İkili Konçertosu seslendirilirken, ikinci bölümde ise Beethoven’ın kendi dönemindeki devrimlerden esinlenerek bestelediği ve müzik tarihi için de önemli bir yeri olan 5. Senfonisiyle en büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk 84. ölüm yıl dönümünde anıldı.

Konser sonunda sanatçıları tebrik eden Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nuray Akçasoy, Senfoni Orkestrası ile gurur duyduklarını ifade ederek Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle andıklarını ifade etti.

Senfoni Orkestrasının gelecek hafta programında ise tecrübeli orkestra şefi Ender Sakpınar’ın yönetiminde genç ve yetenekli keman sanatçısı Bade Daştan Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@