Büyükerşen, Romanya ile Eskişehir'i buluşturdu!

Başkan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Romanya Ankara Büyükelçisi Stefan Tınca ve Romanya Eskişehir Fahri Konsolosu Firuzhan Kanatlı ile buluştu.

KÜLTÜR SANAT 10.11.2021, 14:36 11.11.2021, 17:15
Büyükerşen, Romanya ile Eskişehir'i buluşturdu!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kent Müzeleri Kompleksinde açılan “Bükreş, Doğu-Osmanlı Kalıbındaki Şehir” Sergisi sebebiyle Romanya Ankara Büyükelçisi Stefan Tınca ve Romanya Eskişehir Fahri Konsolosu Firuzhan Kanatlı ile bir araya geldi.

Sergi açılışından önce Romanya Büyükelçisi Stefan Tınca ve Romanya Eskişehir Fahri Konsolosu Firuzhan Kanatlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyaret sonrasında Balmumu Heykeller Müzesi’ni birlikte gezdiler. Daha sonra ise Bükreş ve Romanya’da birçok değerli anıtın restorasyonunda görev alan mimar Don Lâcâtuş’ın“Bükreş, Doğu- Osmanlı Kalıbındaki Şehir” Sergisi için Kent Müzeleri Kompleksine geçen Büyükelçi Tınca, Başkan Büyükerşen ve Fahri Konsolos Kanatlı, serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergi açılışına Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız da katıldı. Sergideki eserleri mimar Don Lâcâtuş ile inceleyen misafirler, sanatçıyı önemli çalışmaları için tebrik ettiler.

“Bükreş, Doğu-Osmanlı Kalıbındaki Şehir” Sergisi Kent Müzeleri Kompleksinde 30 Kasım Salı gününe kadar ziyaret edilebilecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
Gelişmelerden Haberdar Olun
@