Büyükşehir ile TÜGİAD Karsu'yu Eskişehir'e getirdi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) iş birliğiyle sanatçı Karsu Dönmez sahne aldı...

KÜLTÜR SANAT 14.04.2023, 17:08 14.04.2023, 17:12
Büyükşehir ile TÜGİAD Karsu'yu Eskişehir'e getirdi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, depremzedeler yararına verdiği konserlerine bir yenisini daha ekledi. Karsu, söylediği birbirinden güzel şarkılarla izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti sundu.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) iş birliğiyle düzenlenen konserin solisti sevilen sanatçı Karsu Dönmez, orkestra şefi ise Özgür Sevinç oldu.

Karsu Dönmez, yitirdiği on yedi yakını başta olmak üzere depremde yitirilen herkesi şarkılarıyla andı. Şarkıların arasında dinleyiciyle sohbet etmesi dinleyicilerin konsere olan ilgisini diri tutarken, anlattıkları hem ağlattı, hem güldürdü. Birbirinden güzel şarkıların söylendiği konserde Karsu’nun sahneye hâkimiyeti ve her şeye rağmen devam eden yaşama sevinci göz doldurdu.

Konserin sonunda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen sahneye çıkarak Karsu Dönmez’e, orkestra şefine ve Senfoni Orkestrası’na teşekkür etti. Büyükerşen, sanatçılara bu akşamın anısına birer plaket sundu. Karsu’ya ise çınar ağacından yapılmış özel bir Atatürk büstü verirken “Cumhuriyetin 100.yılında kurucumuz büyük Atatürk’ün bu heykelciğini cumhuriyetin yetiştirdiği sanatçımız Karsu’ya vermekten mutluyum” dedi. Konser tüm salonun ayakta alkışlamasıyla son buldu.

Gelecek programda Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğinde, dünyanın en büyük keman virtüözlerinden Maxim Vengerov, genç ve yetenekli viyolonsel virtüözü Sandra Lied Haga, Türkiye’nin önemli keman ve viyola sanatçısı, akademisyen Özcan Ulucan ve başarılı piyanist Birsen Ulucan solist olarak sahnede ağırlanacak. 17 Nisan Pazartesi günü Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde verilecek konser müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@