banner208

Çankaya Belediyesi İmren Erşen Oya Müzesi'ne hayran kaldı

İmren Erşen Oya Müzesi’ni gezen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve beraberindeki heyet, büyük bir kültür mirasını barındıran müzeye hayran kaldı.

banner294
KÜLTÜR SANAT 07.09.2022, 17:35
Çankaya Belediyesi İmren Erşen Oya Müzesi'ne hayran kaldı
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Çankaya’nın başarılı Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ailesi ve belediye bürokratlarını makamında ağırladı. 

Başkan Büyükerşen ziyaret nedeniyle Taşdelen ve berindekilere teşekkür ederken, görüşmede olası işbirlikleri ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

Başkan Taşdelen ve beraberindeki heyet daha sonra tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan İmren Erşen Oya Müzesi’ni ziyaret etti. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yakın arkadaşı, gecekondu ve çiçekli kadın resimleri ile tanınan ünlü ressam İmren Erşen’in 60 yıl boyunca Anadolu’da köy köy gezerek oluşturduğu ve bağışladığı 8 bin parçalık müzeyi gezen Çankaya heyeti eserleri çok beğendiklerini ifade etti. Misafirlere müzeye adı verilen sanatçı İmren Erşen eşlik ederken, müzeyi ve eserleri anlatan Erşen misafirlerle yakından ilgilendi. 

Müzelere ve Eskişehir’e hayran kaldıklarını belirten Başkan Taşdelen, “Yılmaz Büyükerşen hocamızın çağdaş, modern şehircilik anlayışı ile Eskişehir muhteşem bir şehir. Müzeleri de çok beğendik. İmren Erşen Oya Müzesi de çok kıymetli çok değerli eserlere sahip. İmren Hoca büyük emek vermiş, gerçekten ortaya büyük mirası barındıran bir müze çıkmış. Böylesi büyük bir kültür mirasına sahip çıktığı için Yılmaz Hocamıza da çok teşekkür ederiz” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@