Denizli'de Eskişehir rüzgarı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, “Yeni Bir Yıl” adlı özel konseri ile yaklaşık 2 bin 500 Denizlili müzikseverle buluştu...

KÜLTÜR SANAT 14.01.2023, 12:40
Denizli'de Eskişehir rüzgarı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Pamukkale Filarmoni Derneğinin davetlisi olarak katıldığı “Yeni Bir Yıl” adlı özel konseri ile yaklaşık 2500 Denizlili müzikseverlerle buluştu. 

Eskişehir’de her hafta düzenli olarak farklı ve zengin seçkilerle konserlerini sürdüren Senfoni Orkestrası bu hafta Denizli’ye konuk oldu. Değerli maestro Orhun Orhon’un orkestra şefliğini üstlendiği, flüt sanatçısı Beste Keleş’in konuk solist olarak katıldığı “Yeni Bir Yıl” adlı özel konser, 12 Ocak Perşembe gecesi Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi, Özay Gönlüm salonunda Denizlili sanatseverlerle buluştu.

Yaklaşık 2500 kişinin doldurduğu salonda eşsiz bir müzik ziyafeti sunan Eskişehir Senfoni Orkestrasının birbirinden değerli sanatçılarının oluşturduğu topluluk, Alman besteci Carl Reinecke’nin Flüt Konçertosunu ve dünyaca ünlü Rus klasik müzik bestecisi Çaykovski’nin “Küçük Rus” adlı 2 nolu senfonik eserini icra etti.

Pamukkale Filarmoni Derneğinin davetiyle gerçekleşen bu özel konserde salonu dolduran binlerce Denizlili müziksever, konseri büyük bir beğeni ile izledi ve konser sonunda senfoni orkestrası sanatçılarını dakikalarca ayakta alkışladı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@