Dünyaca ünlü sanatçılar Eskişehir'de sahne alacak!

Dünyaca ünlü sanatçılar, depremzede aileler için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile karşılıksız konser vereceklerini açıkladılar...

KÜLTÜR SANAT 15.03.2023, 17:43
Dünyaca ünlü sanatçılar Eskişehir'de sahne alacak!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, depremzede vatandaşlarımız için yardım konserlerini Mart ve Nisan aylarında sürdürürken, müzik alanında dünyanın önde gelen solist ve orkestra şefleri Eskişehir’de depremzede aileler için karşılıksız konser vereceklerini açıkladılar.

Mart ayında dünyaca ünlü Portekizli orkestra şefi Jose Ferreira Lobo, dünyaca ünlü keman virtüözümüz Cihat Aşkın, uluslararası orkestra şefimiz Gürer Aykal, yine Uzakdoğu ve Avrupa’da sürekli konserler veren genç piyanistimiz Can Çakmur yer alacak.

Hatay depreminde pek çok akraba ve yakınını kaybeden dünyaca ünlü sanatçımız Karsu Dönmez, Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğinde, dünyanın ünlü keman virtüözleri arasında yer alan Maksim Vengerov, Norveçli çellist Sandra Lied Haga ve Özcan/Birsen Ulucan kardeşler Nisan ayında senfoni orkestramızla birlikte yardım konserleri yapmayı gönüllü olarak kabul ettiler.

Senfoni Orkestrası, Eskişehirli sanatseverlerin yoğun ilgi ve desteği ile gerçekleştirilen yardım konserlerini sezon sonuna kadar sürdürmeyi planlıyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@