banner208

En uzun soluklu tiyatro festivali Eskişehir'de!

Eskişehir Kent Konseyi'nin öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye'nin en uzun soluklu Tiyatro festivali yoğun ilgi görüyor...

KÜLTÜR SANAT 02.06.2022, 16:28 02.06.2022, 16:34
En uzun soluklu tiyatro festivali Eskişehir'de!
banner209

Eskişehir Kent Konseyi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları paydaşlığında, bu yıl 8’incisini düzenlediği, bir ay süren ve Türkiye'nin en uzun soluklu Liselerarası tiyatro festivali olan "Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği", Eskişehirli tiyatro sevenlerin yoğun ilgisi ile devam ediyor.

'GENÇLER HEM ÖZGÜVEN KAZANIYOR HEM DE SOSYALLEŞİYOR'

Sahne sanatlarının gözdesi tiyatro, her yaştan sanatseveri bir araya getirmeye devam ediyor. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında hafta içi her gün Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Turgut Özakman Tiyatro Sahnesi’nde sahnelenen oyunlar bu güne kadar 2 bini aşkın seyirciye ulaştı. Liselerarası Tiyatro Şenliğinin gençler için oldukça verimli geçtiğini anlatan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Zor günlerden geçiyoruz ancak umutlarımızı devamlı taze tutmak için hepimize görev düşüyor. Bizi içimize kapanmaya zorlayanlara karşı vereceğimiz en güzel cevap, yaşama bağlılığımızı göstermek. Bunun için tiyatro festivalini çok önemsiyoruz. Gençlerimiz bu şenlik ile hem özgüven kazanıyor hem de sosyalleşiyor. Bu yıl sahnelenen oyunlarımız son derece başarılı. Gençlerimizin istekli olduğunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca görüyoruz ki Eskişehirli hemşehrilerimiz de oyunlarımızı yakından takip ediyor. Vatandaşlarımızın oyunlara olan yoğun ilgisi gençlerimizi de teşvik ediyor" dedi.

Bu yıl usta oyuncu Rasim Öztekin anısına düzenlenen ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 8’inci Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde oyunlar, 10 Haziran tarihine kadar hafta içi hergün saat 18.00’de Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Turgut Özakman Tiyatro Sahnesi’nde seyirci ile buluşmaya devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
17
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@