Eskişehir'de Frig yolu konuşulacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “Frig Yolu Paneli” 7 Temmuz Cuma günü Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

KÜLTÜR SANAT 04.07.2023, 15:33 04.07.2023, 15:37
Eskişehir'de Frig yolu konuşulacak

Friglerin binlerce yıllık gizemli yolculuğunu doğa ve tarih meraklılarıyla buluşturacak “Frig Yolu Paneli” 7 Temmuz Cuma günü Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, her yaştan birey için düzenlediği spor etkinliklerinin yanı sıra gerçekleştirdiği panellerle farkındalık yaratmaya devam ediyor.

 Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ile Turizm ve Tanıtma Şube Müdürlüğü iş birliğiyle “Frig Yolu” konulu panel 7 Temmuz Cuma 18.00’de Haller Gençlik Merkezi Frigya Salonu’nda gerçekleşecek.

Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Tanıtma Şube Müdür Vekili Hakan Öncü’nün moderatörlüğünü yapacağı panelde, kendileri de birer doğa yürüyüşçüsü ve 506 kilometrelik Frig Yolu projesini ülkemize kazandıran ekipte yer alan Prof. Dr. Hüseyin Sarı, Prof. Dr. Songül Sonal ve Mak. Müh. Naci Beytekin ile Frigler konusunda yazdığı kitaplarla bilinen alanında uzman isim Prof. Dr. Hakan Sivas konuşmacı olarak yer alacaklar.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri uzman isimlerin yer alacağı panele tüm Eskişehirlileri davet ederken, halka açık düzenlenecek panel sonrası kayıtları tamamlanan Frig Yolu Doğa Yürüyüşü ise 8 Temmuz Cumartesi günü yapılacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@