banner208

Eskişehir'de genç yetenekten muhteşem konser!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 17 yaşında olmasına karşın uluslararası ödüller kazanan Çetin Özen’i (marimba) konuk solist olarak ağırladı.

KÜLTÜR SANAT 05.06.2022, 15:43
Eskişehir'de genç yetenekten muhteşem konser!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta sanatseverleri klasik müzikle buluşturduğu Senfoni Orkestrası Konserleri tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) düzenlenen ve Burak Tüzün’ün orkestra şefliğini yaptığı konserde Senfoni Orkestrası, solist olarak genç marimbacı Çetin Özen’i sahnede ağırladı.

Rusya'da düzenlenen 3. Uluslararası St. Petersburg Vurmalı Çalgılar Yarışması'nda 'Marimba' kategorisinde birinci olan ve henüz 17 yaşında olmasına karşın çok sayıda uluslararası ödül kazanan vurmalı çalgıcı Çetin Özen, Senfoni Orkestrası ile bu alandaki eserleriyle tanınan Brezilyalı besteci Ney Rosauro'nun “Marimba ve Yaylı Sazlar İçin Konçertosunu” icra etti.

Özen, konserin açılışında orkestra Rus beşlerinden Modest Mussorski'nin “Çıplak Dağda Bir Gece” başlıklı eserini, kapanışta ise Arturo Marquez'in “Danzon No:2” başlıklı eserini seslendirdi.

Büyük ilgi gören konser sonunda sanatseverler Senfoni Orkestrası’nı ve solist Çetin Özen’i uzun süre ayakta alkışladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, her hafta klasik müzikle sanatseverleri buluşturmaya devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
26
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@