Eskişehir'de tiyatro coşkusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının yeni çocuk oyunu  “Bobo’nun Yolculuğu” hafta başında prömiyer yaparak küçük izleyiciler ile buluştu.

KÜLTÜR SANAT 21.03.2023, 14:45
Eskişehir'de tiyatro coşkusu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Eskişehirli minik izleyicilerini yeni çocuk oyunları ile buluşturmaya devam ediyor. Şehir Tiyatrolarında Dramaturg olarak görev yapan Şafak Özen’in yazıp yönettiği “Bobo’nun Yolculuğu” adlı çocuk oyunu, Eskişehir’in farklı semtlerindeki okullarından gelen çocukların doldurduğu Tepebaşı Sahnesinde alkışlar eşliğinde beğeni ile izlendi. Oyunda Gamze Kılıkcı, Ceyda Onbul, Ahmet Barut, Sinan Aktezcan ve Nigar Berktin rol alıyorlar.

Doğa ve çevre dostu bir konuyu ele alan oyun, küçük bir çocuğun oyuncak ayısı Bobo’nun kaybolmasının ardından çıktığı eğlenceli ve macera dolu bir yolculuğu anlatıyor.  

Farklı kullanımlara sahip kuklalar ve sevimli oyuncaklar eşliğinde sahnelenen oyunun sahne ve kukla tasarımını yaratıcı kukla tasarımları ile adından sıkça söz ettiren Ayten Öğütcü gerçekleştirdi. Oyunun ışık tasarımını Ali Rıza Tekin müziklerini ise Şehir Tiyatroları sanatçısı Devrim Özder Akın üstlendi.

İlk gösterimini çocuklar için özel bir günde, 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Gününde gerçekleştiren ve çocukların büyük beğenisini toplayan “Bobo’nun Yolculuğu” sezon boyunca Şehir Tiyatrolarında sahnelenmeye devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@