banner208

Eskişehir'deki o festival için geri sayım başladı!

Sivrihisar Belediyesi 1-3 Temmuz tarihlerinde Uluslararası Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali düzenleyecek... 5 ülkeden katılım sağlanacak...

KÜLTÜR SANAT 16.06.2022, 14:55 16.06.2022, 15:01
Eskişehir'deki o festival için geri sayım başladı!
banner209

Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ve 1-3 Temmuz tarihleri arasında 3 gün boyunca sürecek Uluslararası Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalinde 5 farklı ülkeden katılım sağlanacak.

Tarihiyle birlikte farklı medeniyetlere başkentlik yapmış Sivrihisar, farklı kültürleri ve medeniyetleri Sivrihisar’da bir araya getirecek. Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldova, Letonya, Sırbistan ve America Birleşik Devletleri’ni ağırlanacak.

Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili olarak Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Felsefi Mizahın Dünyadaki en büyük temsilcisi olan Nasreddin Hocamızı anmak için düzenleyeceğimiz festivalde farklı kültür ve medeniyetleri tarih kokan güzel ilçemizde konuk edeceğiz. Festivalimize yurt içi ve yurt dışından gelecek olan misafirlerimiz Sivrihisar’daki esnafımıza kazanç sağlayacak ve bu festival ile birlikte Sivrihisar esnafı kazanacak. Nasreddin Hocamızı anmak ve Sivrihisar kültürüne ve Nasreddin Hocaya dair her şeyi öğrenmek adına herkesi festivalimize bekliyoruz” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
12
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@