banner208

Eskişehir kağıda dökülüyor

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Kentçizer Atölyesi ile katılımcılar, kentin farklı noktalarında çizimler gerçekleştiriyor.

banner294
KÜLTÜR SANAT 15.08.2022, 14:33
Eskişehir kağıda dökülüyor
banner209

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, düzenlediği etkinlikler ile gençler için farklı aktiviteler sunmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda düzenlenen Kentçizer Atölyesi de “yerinde, anında ve zamanında, kenti kağıda aktarma” olarak bilinen çalışma ile kent çizimlerine ev sahipliği yapıyor. Kentin daha iyi algılanması, 20 sene sonra değişecek bir yapının belgelenmiş olması gibi amaçları olan atölyede katılımcılar, Tepebaşı’nın belirli bölgelerinde çizimler yapıyor. Atölyede ortaya çıkan eserlerin sergilenmesi ile son bulacağı atölyede 15 yaş ve üzeri katılımcılar yer alıyor. Zeynep Gül Bağan’ın eğitmenliğindeki atölyede katılımcılar, Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’in ardından Varlığınız Sağlığımız Anıtı’nın çizimlerini yaptı. 

Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen faaliyetler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 323 85 35 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor. 

Varlığınız Sağlığımız Anıtı 

Tepebaşı Belediyesi’nin pandemiden dolayı yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının isimlerini ölümsüzleştirmek üzere hayata geçirdiği “Varlığınız Sağlığımız Anıtı” İsmet İnönü-1 Caddesi’nde yer alıyor. 

Anıt, başta Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda yer alan sanatçılar olmak üzere Türkiye’nin her yerinden seramik sanatçılarından gelen eserlerin birleşiminden oluşuyor. 57 sanatçının elinden çıkan 450 eser Eskişehir’e ulaştırılırken, anıtın üzerinde pandemi nedeniyle yaşamını yitirmiş 426 sağlık çalışanının da ismi yer alıyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@