banner208

Eskişehir Senfoni Orkestrası ayakta alkışlandı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, keman sanatçısı Bade Taştan'ı, Eskişehirli sanatseverler ile buluşturdu... Yılmaz Büyükerşen de katıldı...

banner294
KÜLTÜR SANAT 20.11.2022, 17:48
Eskişehir Senfoni Orkestrası ayakta alkışlandı
banner209

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan Senfoni Orkestrası’nın bu hafta çok özel bir konuğu vardı. 5 yaşında müzik yolculuğuna başlayan ve küçük yaşına rağmen birçok uluslararası başarıya imza atan keman sanatçısı Bade Taştan, Eskişehirli sanatseverler ile buluştu.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Eskişehirlilerin büyük ilgi gösterdiği konserde, 15 yaşındaki keman sanatçısı Bade Daştan performansı ile sanatseverleri kendisine hayran bıraktı. Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğini yaptığı ve 2 bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile birlikte Tchaıkovsky’nin keman konçertosunu seslendiren Bade Daştan ara öncesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ni dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Konserin ikinci bölümünde ise Ender Sakpınar yönetimindeki Senfoni Orkestrası F. Liszt’in Faust Senfonisi’nin birinci bölümünü seslendirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in eşi ile birlikte dinleyiciler arasında yer aldığı konserde, Bade Daştan ile 3-4 sene önce bu sahneyi paylaştığını belirten Şef Ender Sakpınar, “Bu konser sonrasında Bade Daştan yeteneğini keşfedip dünyaca ünlü bir kemancı vasıtasıyla Belçika'da burslu bir okulda okumaya başladı. Türkiye’nin en genç orkestrası olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası olarak böyle yetenekli çocuklarımıza desteğe devam edeceğiz” dedi

Her hafta sanatseverlerle bir araya gelmeyi sürdürecek olan Senfoni Orkestrası 25 Kasım 2022 Cuma günü gerçekleştireceği gelecek hafta programında ise flüt sanatçısı Aslıhan And’ı konuk edecek. Orkestra şefliğini Orhun Orhon’un yapacağı konserin biletleri gişelerden ve www.biletinial.com üzerinden satılıyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@