banner208

Kadın yönetmenler kısa film yarışmasında ödül heyecanı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 2. Eskişehir Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması Opera binasında halka açık düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak.

banner294
KÜLTÜR SANAT 01.12.2022, 19:03
Kadın yönetmenler kısa film yarışmasında ödül heyecanı!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Mart 2022 tarihinde başlattığı “2. Eskişehir Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması” 2 Aralık Cuma günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera) binasında halka açık düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınların hayal ettiklerini özgürce ifade edecekleri yeni bir üretim alanı açmak amacıyla düzenlenen ve Eylül ayında başvuruların son bulduğu 2. Eskişehir Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması’nda sona gelindi. Teması “Sınırlarımız” olan yarışmaya, jenerik de dahil olmak üzere 20 dakikayı geçmeyen kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon türlerindeki filmlerle kadın yönetmenler katıldı. 

Aynı zamanda bu yıl bir ilki gerçekleştiren yarışma, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon bölümünde okuyan öğrenciler ile 4 ilçede kadınlara kısa film atölyesi düzenledi. Kırsalda yaşayan kadınların filmleri de ödül gecesinde izlenime sunulacak. Hatice Aslan, İpek Erdem, Çağrı Vila Lostuvalı, Meryem Yavuz, Prof. Dr. Naci Güçhan, Prof. Dr. Aytekin Can ve Nil Kural’dan oluşan jüri, finale kalan 10 film ve yönetmeni belirledi. 

Aralık Cuma saat 18:00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) gerçekleştirilecek törende dereceye giren filmler açıklanacak. Yarışmada birinciye 20 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye ise 10 bin TL ödül verilecek.  Tören, düzenlenecek olan kokteyl ile son bulacak. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, büyük heyecana sahne olacak törene tüm Eskişehirli sinemaseverleri davet ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@