banner208

Karagöz Hacivat Masal Şatosu’nda

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda sahnelenen “Karagöz-Hacivat” oyunu çocuklardan büyük ilgi gördü...

KÜLTÜR SANAT 18.04.2023, 16:14
Karagöz Hacivat Masal Şatosu’nda
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda sahnelenen “Karagöz-Hacivat” oyunu çocuklardan büyük ilgi gördü. Etkinlikte çocuklar gölge oyununu izlemenin yanı sıra bu köklü geleneksel sanatı yakından tanıma fırsatı da buldular. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, birbirinden renkli atölyeler ile eğitici ve eğlenceli buluşmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda düzenlenen geleneksel kültürümüzün ortaoyunu “Karagöz-Hacivat” oyunu ile çocukları doyasıya eğlendi. Türk kültürünün en köklü geleneksel değerlerinden olan 'Karagöz ve Hacivat' gölge oyununu dikkatle izleyen çocuklar, oyunun sahnelenme aşamalarını da yerinde gördüler.

Etkinliğin çocuklar büyük ilgisini çektiğini ifade eden Masal Şatosu yetkilileri, “Geleneksel sahne sanatlarımızı çocuklarımıza tanıtmak, gölge oyununu canlı olarak izleme fırsatı sunmayı amaçladık. Hem çocuklar hem aileler keyifli dakikalar yaşadılar.” dediler. 

Çocukların yanı sıra ailelerin de Karagöz ile Hacivat'ın esprileriyle gülüp eğlendiği etkinlik, çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@