Kentçizer atölyesi çizerlerini bekliyor

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Kentçizer Atölyesi yeni katılımcılar ile çalışmalarına devam edecek...

KÜLTÜR SANAT 07.04.2023, 13:51
Kentçizer atölyesi çizerlerini bekliyor

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, düzenlediği etkinlikler ile gençler için farklı aktiviteler sunmaya devam ediyor.

Gençlerce çok sevilen Kentçizer Atölyesi de yeni katılımcılar ile tekrar gerçekleştirilecek. Katılımcı gençler, atölye kapsamında geçtiğimiz aylarda Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda ortaya çıkan eserleri, Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev, Varlığınız Sağlığımız Anıtı, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı gibi çizimler gerçekleştirmişti. Yeni dönem için gerçekleştirilecek çalışmalar da “Eskişehir’i belirleyeceğimiz rota dahilinde, yerinde defterlerimize işliyoruz” sloganı ile düzenlenecek atölyeye, 13 yaş üstü katılımlar kabul edilecek ve gençlerde çizim geçmişi aranmayacak. Kontenjanın sınırlı olacağı atölye için detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 19 Mayıs Gençlik Merkezi’ne, 0 (222) 323 8535 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Kentçizer Atölyesi “yerinde, anında ve zamanında, kenti kağıda aktarma” olarak bilinen bir çalışma. Kentin daha iyi algılanması, 20 sene sonra değişecek bir yapının belgelenmiş olması gibi amaçları olan atölyede katılımcılar, Tepebaşı’nın belirli bölgelerinde çizimler yapıyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@