Odunpazarı'ndaki o galeride sergi açmak isteyenler dikkat!

Odunpazarı Belediyesi tarafından Temmuz ayında açılışı gerçekleştirilen Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, kapılarını seramik sanatçılarına açıyor.

KÜLTÜR SANAT 11.11.2022, 16:50
Odunpazarı'ndaki o galeride sergi açmak isteyenler dikkat!

Odunpazarı Belediyesi tarafından Temmuz ayında açılışı gerçekleştirilen Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, kapılarını seramik sanatçılarına açıyor. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisinde sergi açmak isteyen seramik sanatçıları için başvuru süreci başladı. 

Odunpazarı Belediyesi, Arasta Çarşısı içinde yer alan bir binayı, seramiğin serüvenini yansıtan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne dönüştürdü. Temmuz ayında açılışı yapılan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, kapılarını seramik sanatçılarına açıyor. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisinde sergi açmak isteyen seramik sanatçıları için başvuru süreci başladı. 

Odunpazarı Belediyesi, seramik sanatına katkıda bulunmak, seramik sanatçılarına imkanlar sunmak amacıyla; Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi Sergi Odasının kapılarını, sergi açmak isteyen seramik sanatçılarının kullanımına açtı. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi- Sergi Odasında sergi açmak isteyen adaylarda üniversitelerin güzel sanatlar fakültesi-seramik bölümü lisans/yüksek lisans/doktora programlarından mezun olma şartı aranıyor. 

BAŞVURULAR DANIŞMA KURULU TARAFINDAN İNCELENECEK

Sergi açmak isteyen seramik sanatçılarının, eser görsellerini ve özgeçmişlerini içeren dosyayı [email protected] adresine iletmesi gerekiyor. Başvuru dosyaları; Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi Danışma Kurulu tarafından incelenecek, inceleme sonunda uygun görülen seramik sanatçıları için bir sergi takvimi oluşturulacak. Sergi süresi ise 30 gün olacak. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyen seramik sanatçıları 0553 541 67 62 numaralı telefonu arayabilir. 

ODUNPAZARI ŞEHRİN ATEŞİ SERAMİK GALERİSİ 

Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisinde, Odunpazarı Belediyesi tarafından 2015 yılından beri düzenlenen Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştaylarında seramik sanatçıları tarafından üretilen eserler de sergileniyor. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nin giriş bölümünde; ziyaretçilerin seramik çamuru ile tanışacakları seramik atölyesi yer alıyor. Fırınların, seramiğe dair malzemelerin de yer aldığı seramik atölyesinde, ziyaretçiler seramiğin serüvenine eşlik etme şansı yakalıyor. Birinci ve ikinci katta koleksiyon eserlerin yer aldığı Sergileme Odaları, Hol; seramik sanatçılarına ayrılan sanatçı odaları ve Eskişehir’in Mihalıççık İlçesi’nin bir mahallesi olan Sorkun’da üretilen çömleğe dair görsellerin ve örneklerin sunulduğu Sorkun Odası bulunuyor. Sorkun Odası içinde ayrıca çalıştay sürecinin film olarak izlenebileceği özel bir alan da yer alıyor. Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, Pazartesi günleri hariç, hafta içi 10:00 – 17:00 hafta sonu 09:00 – 17:00 saatleri arasında, her yaş grubundan ziyaretçilerin ziyaretine açık.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@