Şatoda türküler Çanakkale Zaferi için söylendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu'nda 'Şatoda Müzik' etkinlikleri kapsamında Çanakkale Zaferi dolayısıyla konser düzenlendi...

KÜLTÜR SANAT 20.03.2023, 16:21
Şatoda türküler Çanakkale Zaferi için söylendi

2017 yılından bu yana 55. konserini gerçekleştiren “Şatoda Müzik” etkinliklerinde ülkemizin özgürlüğünün ve bağımsızlığının destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümü sebebi ile bir anma konseri düzenlendi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda düzenlenen konserde bir ilk gerçekleştirilerek bu kez türkülere yer verildi. Doç. Hale Basmacıoğlu’nun gönüllü danışman desteği ile düzenlenen konserde Çanakkale Türkülerinden derlenen bir seçki sunuldu.

Solist Beste Özdemir’in sesi ile ve Emir Çankırlı, Emirhan Çalışır, Fatih Öztürk, Alperen İsmet Polat, Celal Ergün’ün enstrümanlarıyla duygulu anların yaşandığı Masal Şatosunda  ‘Çanakkale Geçilmez’ denilerek başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz, gazilerimiz ve bu kutlu zafere destek veren herkes sevgi, saygı ve minnetle anıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, ülkemizde yaşanan deprem ve sel felaketleriyle birlikte yaşanan acıların ve yaraların bir an önce sarılması, umutların kaybedilmemesi temennisi ile sahne alan sanatçılara teşekkürlerini sundu.

Şatoda Müzik etkinlikleri her yaştan müziksevere farklı müzik türlerini tanıtmak için konserlerine devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@