banner208

Senfoni Orkestrası'ndan etkileyici konser

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, W.A. Mozart ve A. Dvorak’ın ünlü eserlerini seslendirdiği konserle unutulmaz bir akşam yaşattı.

KÜLTÜR SANAT 05.02.2023, 13:00 05.02.2023, 15:14
Senfoni Orkestrası'ndan etkileyici konser
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, W.A. Mozart ve A. Dvorak’ın ünlü eserlerini seslendirdiği muhteşem konserle müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı. 

Atatürk Kültür Merkezi’nde Senfoni Orkestrası etkileyici bir konser verdi. Konserde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Orkestra Şefliği Bölümü’nde doçent olarak görevini sürdüren Can Okan orkestra şefliği yaparken, yetenekli genç piyanist Mertol Demirelli solist olarak sahneye çıktı. 

Demirelli, W.A.Mozart’ın Piyano konçertosu no.23 eserini ustalıkla çalarak dinleyiciden büyük beğeni topladı. Bis parçası olarak F. Schubert’in bir parçasını seslendiren sanatçı, uzun uzun alkışlanarak sahneden ayrıldı. Konserin devamında A. Dvorak’ın 9.Senfoni “Yeni Dünyadan” adlı ünlü eserini icra eden Senfoni Orkestrası dinleyicilere adeta müzik ziyafeti sundu. Konser dakikalarca süren eden coşkulu alkışlarla sona erdi. 

Gelecek programda Senfoni Orkestrası, Karsu ile konser verecek. Biletleri satışa çıktığı ilk on dakikada tükenen konser, kapalı gişe olarak müzikseverlerle buluşacak. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@