Sivrihisar'ın lezzetleri Ankara'da görücüye çıktı

Ankara Dondurma ve Tatlı Festivali 29 Eylül – 02 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlendi.

KÜLTÜR SANAT 04.10.2022, 16:05
Sivrihisar'ın lezzetleri Ankara'da görücüye çıktı

Ankara 3. Dondurma ve Tatlı Festivali, Ankara Altınpark Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi. "En tatlı buluşma" temasıyla düzenlenen festivalde Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından 119 katılımcı yer aldı. 

Festival alanındaki vatandaşlar Sivrihisar standındaki yöresel tatlara yoğun ilgi gösterdi. Çeşitli ulusal TV kanalları ise yöresel Sivrihisar lezzetlerinin tanıtımına ağırlık verdi. 

Sivrihisar Belediyesi Başkanı Hamid Yüzügüllü, “Sivrihisar Belediyesi olarak yerel değerlerimizi koruma altına almak, değerlerimizin gelecek nesillere aktarımını sağlamak amacıyla tescilleme çalışmalarına devam etmekle birlikte; tescilini aldığımız değerlerimizin de tanıtımlarını sürdürüyoruz. Sivrihisar’ımızın yöresel lezzetlerinden etli yaprak sarması, su böreği ile birlikte coğrafi işaretli kelem dolması, dövme sucuk, muska baklavası ve höşmerim tatlısı 3. Uluslararası Dondurma ve Tatlı Festivali’ndeki standımızda yerini aldı. Değerlerimizi, kültürümüzü, lezzetlerimizi uluslararası düzenlenen platformlarda tüm dünyaya tanıtmak onur ve mutluluk verici. Sivrihisarlı bir belediye başkanı olarak değerlerimize değer katıyoruz, değerlerimizi tüm dünyaya tanıtıyoruz” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@