banner196

banner208

Sui Generis engelliler için sahnedeydi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Üniversitesi Sui Generis Tiyatro Kulübü iş birliğiyle Dünya Engelliler Günü kapsamında oyun sahnelendi.

banner294
KÜLTÜR SANAT 03.12.2022, 15:25
Sui Generis engelliler için sahnedeydi
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Özel Gereksinimliler Şube Müdürlüğü, engelli bireylerin sosyal hayata ve kültür sanat faaliyetlerine katılımını desteklemek amacıyla erişilebilir etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Anadolu Üniversitesi Sui Generis Tiyatro Kulübü’nün desteğiyle “Kargalar” oyunu, engelli bireyler ve ailelerinin beğenisine sunuldu. Yunus Emre Kültür Merkezinde sahnelenen oyun öncesi görme engelli katılımcılar için sahnede sesli betimleme yapılarak, dekoru tanımaları sağlandı. İşitme engelli bireyler için ise oyunun tümü iki işaret dili tercümanı tarafından işaret diline çevrildi.

Gösteri sonunda konuşma yapan Sui Generis Tiyatro Kulübü Grup Koordinatörü Av. Hüseyin Akçar, “2019’dan bu yana Büyükşehir Belediyesi ile özel günlerde birlikte etkinlik gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Akçar, sadece tematik günlerde değil her zaman engellilere yönelik farkındalığı arttırmaya gayret ettiklerini, sanatın gücü ile engelleri ortadan kaldırmayı hedeflediklerini de vurguladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından tiyatro topluluğuna teşekkür plaketi verildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@