Tepebaşı'nın çocukları Bozüyük'te harikalar yarattı

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Bozüyük’te verdiği konser ile komşu ilçede büyük beğeni topladı...

KÜLTÜR SANAT 16.04.2023, 19:28
Tepebaşı'nın çocukları Bozüyük'te harikalar yarattı

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, verdiği konserler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bozüyük Belediyesi ev sahipliğinde, Simay Pala’nın şefliğinde gerçekleştirilen konserde de orkestra, katılımcıları adeta mest etti. Konsere Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun yanı sıra çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı. Orkestra konserde, Georgy Sviridov’un “The Snow Storm”, “Troyka”, “Military March”, Jaques Offenbach’ın “Can-Can”, Oyıtr İlyiç Tchaikovsky’nin “Waltz Of the Flowers” ve Duke Ellington’un “Caravan” adlı eserlerini başarıyla icra etti.

“Bozüyük’te de buna benzer bir orkestra yapalım mı?”

Konser sonunda sahneye çıkan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu da orkestraya teşekkür ederken, “Ne kadar güzel bir konserdi. Bakın Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç, orkestrayı kurduğunda bu güzel yavrularımızın sandalyeye oturduklarında ayaklarının yere basmadığını söyledi. Bakın ne kadar güzel yetişmişler, sanatçı haline gelip çok güzel bir orkestra olmuşlar. İnşallah çocuklar Bozüyük’te de buna benzer bir orkestra yapalım mı? Ahmet Başkanımıza bu güzel orkestra ile Bozüyüklü çocuklarımızı, ailelerini buluşturdunuz. Size teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Ataç: Hepsi ile gurur duyuyorum, çok seviyorum

Başkan Ataç da orkestranın kuruluşu ve elde ettiği başarıları anlatırken, “Bu çatı altında olmaktan hepimiz çok mutluyuz çünkü Tepebaşı ile Bozüyük etle tırnak gibidir. Bölgemizde yaşayan Bilecikli ve Bozüyüklüler nüfus olarak ilk sıradalar ve ilçemize de önemli katkıları var. Bakın yanımdaki bu çocuklarımız gerçekten çok küçükken bu orkestraya başladı, şimdi arkalarından kardeşleri geliyor. Bu projemiz bir sosyal proje olarak 40 keman ve 40 çocuğumuz ile başladı. Pandemi öncesinde ise merkezimizde 2 bin 500 çocuk ve gencimiz vardı. Hiçbirine de bir yetenek sınavı uygulanmadı. Gençlerimize fırsat verince muhteşem işler başarıyor. Brüksel Neerpelt’te bir yarışamya katılarak bağımsız bir jüri huzurunda yarışmaya katıldı ve 3. Olmayı başardılar. Diğer 8 orkestra, müzik okulu imiş. Biz ise sosyal proje olarak bu başarıyı elde ettik. Bugün çocuklarımızdan konservatuara da giden çok güzel bir nesil yetiştirdik, övünüyoruz. Fazıl Say ile birlikte sahneye çıkarak müzik yaptılar. Birçok usta müzisyen ile birlikte oldular ve bugünlere kadar geldik. Bu sene de 23 Nisan konserlerimize Bozüyük ile başladık. Türkiye’de de belediyeler arası bir ilk orkestramız. Bu işi başardığımız için çok mutluyuz. Tüm yeteneklerini orkestramızda çalarak geliştirdiler, hepsi ile gurur duyuyorum, çok seviyorum. İyi ki böyle bir orkestrayı kurmuşum. Çocuklarımızın hepsi sanatçı olarak hayatına devam etmeyecek belki ama dünyaya kalpleri ile bakacaklar” sözlerini kullandı.

Metristepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konser, salonu dolduran izleyicilerin alkışları eşliğinde sona erdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@