Türkiye'nin İlk Çocuk Sineması Sivrihisar'da Açıldı

"Burada Kültür ve Sanat Var!" projesi kapsamında ilçedeki 4-6 yaş grubundaki çocuklara özel cep sinemasını hizmete açtı.

KÜLTÜR SANAT 24.10.2023, 15:07 24.10.2023, 15:12
Türkiye'nin İlk Çocuk Sineması Sivrihisar'da Açıldı

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, ilçe genelinde kültür ve sanat etkinliklerini teşvik etmek amacıyla başlattığı "Burada Kültür ve Sanat Var!" projesi kapsamında, ilçedeki çocuklar için özel bir hizmeti hayata geçirdi. Açılış törenine, ilçede eğitim gören öğrenci ve veliler katılım sağladı. Başkan Yüzügüllü, kültür ve sanatın önemine vurgu yaparak, çocukların ve gençlerin kültür ve sanat alanında desteklenmesi gerektiğini belirtti. Yüzügüllü, "Türkiye’nin ilk çocuk sinemasını Sivrihisar’da açtık. Bizler bu projeyle çocuklarımızın kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Cep sinemasında çocuklarımız eğitici ve keyifli içeriklerle buluşacaklar. Bu tür projelerle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlama amacındayız." şeklinde konuştu.

Açılış programına katılan ebeveynler ise bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Yüzügüllü'ye teşekkür ettiler. Cep sinemasının içeriğinin eğitici ve öğretici olduğunu belirten veliler, bu imkânın çocukları için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@