'Yılmaz Büyükerşen'i kendime dost edindim!'

Binlerce deniz temalı objeye ev sahipliği yapan Mustafa Taviloğlu'nun Rastgele Sergisi, Eskişehir'de açıldı. Yılmaz Büyükerşen'e övgü dolu sözler söylendi.

KÜLTÜR SANAT 14.11.2021, 13:54 15.11.2021, 22:46
'Yılmaz Büyükerşen'i kendime dost edindim!'

Dünyanın dört bir yanından getirilen binlerce deniz temalı objeye ev sahipliği yapan Mustafa Taviloğlu imzalı Rastgele Sergisi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

13 Ocak 2022’ye kadar açık olacak serginin açılışına Eskişehirli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in açılışını gerçekleştirdiği sergide binlerce deniz objesi yer alıyor. Sergide yer alan eserleri toplamanın apayrı bir sanat olduğunu belirterek Mustafa Taviloğlu’na teşekkür eden Başkan Büyükerşen, “Böylesine özel bir koleksiyonu ilk defa sergilemek için Eskişehir’i seçtiğiniz için teşekkür ederim. Binlerce eserin yer aldığı sergiyi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’mizde açmaktan büyük mutluluk duydum” dedi.

Mustafa Taviloğlu ise açılış konuşmasında Eskişehir’e 9. kez geldiğini belirterek, “Erol Tabanca sayesinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımızı kendime dost edindim. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı eserde sergimi açmak benim için gurur kaynağı. Eskişehir, herkesin belirttiği gibi bir Avrupa kenti. Bugün sergimin açılışında Eskişehirlilerin sanata ne kadar büyük önem verdiğini kendi gözlerimle gördüm. Buradaki objelerin hepsinin bir anısı var, bu kentte yaşayanların bu anıları anlayarak onlara büyük özen göstereceğinden eminim” ifadelerini sözlerine ekledi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
Gelişmelerden Haberdar Olun
@