banner196

banner208

Eskişehir'de yabancı uyruklu dilenci operasyonu!

Odunpazarı Belediyesi zabıtası, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Hamamyolu bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi...

banner294
OLAY 04.12.2022, 19:26
Eskişehir'de yabancı uyruklu dilenci operasyonu!
banner209

Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Hamamyolu bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. 

Ağırlıklı olan çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan yabancı uyruklu dilencilere yönelik şikâyetler üzerine gerçekleştirilen operasyonda, dilenciler zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. 

Yapılan incelemede yabancı uyruklu oldukları ancak aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları tespit edilen dilenciler hakkında Zabıta Ekipleri, kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Vatandaşlardan yabancı uyruklu dilencilerle ilgili çok sayıda şikayet geldiğini belirten yetkililer, bu şikayetler üzerine operasyonların gerçekleştirildiğini vurguladı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@