Eskişehir'deki o yangında zarar ortaya çıktı

Dün gece Eskişehir'de bir iş ve konut alanında çıkan yangın sonrası meydana gelen hasar gün yüzüne çıktı... İşte detay...

OLAY 07.11.2021, 14:06 08.11.2021, 21:26
Eskişehir'deki o yangında zarar ortaya çıktı

Eskişehir’de kapıcı olarak çalıştığı bir sitenin bloğunda, iş akdinin feshedilmesi üzerine yangın çıkaran şahıs yakalandı.

Dün gece saatlerinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, 11 katlı bloğun çatı katında meydana gelen hasar günün ilk ışıklarıyla ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Odunpazarı ilçesine bağlı Büyükdere Mahallesi Akçaağaç Sokak’taki 4 bloktan oluşan bir sitenin C bloğunun çatı katında yangın çıktı. Yangının, blokta kapıcı olarak çalışan ve gelen şikâyetler üzerine aynı gün içerisinde iş akdi feshedilen Y. E. A. (28) tarafından kasıtlı olarak çıkarıldığı öğrenildi. Bloğun en üst katındaki dairede kalan kapıcının, iş akdinin feshedilmesi üzerine bulunduğu ikameti de terk etmesi istendi. Ertesi gün daireyi terk edeceğini söyleyen Y. E. A. eşyalarını toplayıp binayı terk etmeden hemen önce dairede yangın çıkardı. Öncesinde binanın otomatik yangın söndürme sisteminin su vanalarını da kapatan şahıs, itfaiye ekiplerinin ilk incelemelerine göre yangını çatı malzemeleri arasında bulunan tahtaları tutuşturarak çıkardı. Yangının söndürülmesinin ardından binanın çatısında meydana gelen hasar ise sabah saatlerinde ortaya çıktı. Çatısı yanan blok drone ile havadan görüntülendi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@