İshak Gündoğan sağlık çalışanlarına şiddet uyguladı mı?

Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan'ın sağlık çalışanlarına psikolojik şiddet uyguladığını iddia etti.

OLAY 06.10.2022, 10:22
İshak Gündoğan sağlık çalışanlarına şiddet uyguladı mı?

Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan'ın görevi başındaki sağlık çalışanlarına sözlü hakaret ederek psikolojik şiddet uyguladığını öne süren Sağlık Sen Eskişehir Şube başkanı Hasan Hüseyin Köksal, şu ifadeleri kullandı:

Hasan Hüseyin Köksal

 'BÜYÜK AYIP ETMİŞTİR'

"Mahmudiye Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili İshak Gündoğan sağlık camiasına büyük ayıp etmiştir. Mahmudiye ilçemizde trafik kazası oluyor, öğrenci servisi ile bir araç kazaya karışıyor. Araç içinde bir vatandaşımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin.

'SAĞLIK ÇALIŞANLARI STRES TOPU MU?'

Hafif yaralı 9 öğrenci İlçe Hastanesine geliyor ve çocuklar için bütün sağlık çalışanları koşuşturma ile çocuklara müdahale ederken, belediye başkanı hastane içine giriyor ve bağırmaya başlıyor, sağlık çalışanlarını işlerini yapmamakla suçluyor. Yaralıların yanına gidip şov yapıp su içirmeye çalışıyor. Sayın Belediye Başkanına soruyoruz. Su içirmek için hekimden izin aldınız mı? Bütün uyarılara rağmen konuyu "AK Parti'nin arka bahçesi oldunuz" naraları atarak kazayı siyasi kazanım haline dönüştürmek için sağa sola bağırıyor. Sağlık çalışanları sizin stres topunuz mu ? Sağlık çalışanlarını hastaneye gelen yaralı, kazazede, kim olduğuna bakmaz. Diline, dinine, ırkına, milletine, suçuna bakmaz.

'SAĞLIK ÇALIŞANLARINI NEYE GÖRE FİŞLEDİNİZ?'

Devletin can siperhane hizmet eden personeline el sallamak, sunulan sağlık hizmetine müdahale etmek kimsenin haddi değildir. Muhalefetken bile ağzını bozup 'hükümetin arka bahçesi oldunuz' derken hangi siyasi tespit ile yaptınız bunu? Sağlık çalışanları AK Parti'nin arka bahçesi ise neye göre fişlediniz? Hangi sağlık hizmetini talep ettiniz de CHP'li olduğunuz için size hizmet verilmedi? Kaç defa hastaneye geldiniz de CHP'lisiniz diye sizi dışarı çıkardılar? Sayın İshak Gündoğan siyasetinizi kendi bahçenizde yapınız.Hastaneler sizlerin siyasi hava atacağı yerler değildir.

'ADALET ÖNÜNDE HESAP VERMELİ'

Sağlık çalışanları yalnız değildir. Sağlık çalışanlarını zora sokan hizmet sunum anında müdahale eden malum belediye başkanı hakkında Sayın Valimizi Erol Ayyıldız'ı olayı kapsamlı incelemeye davet ediyorum. Hastaneleri bahçe sanan belediye başkanını özür dilemeye davet ediyorum. Bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyorum. Aleni hakaret ile sağlık personelini canı yanan vatandaşlara hedef yapıp siyasi şov yapanların adalet önünde hesap vermesi elzemdir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@