banner208

Afrika'dan Eskişehir'e geldi dertleri bitti!

Binlerce kilometre ötedeki Orta Afrika ülkesi Çad’dan Türkiye’ye gelen Adoum Kerim Issa, Eskişehir’de aldığı fizik tedavi ile ilerleme kaydetmeye başladı.

SAĞLIK 21.12.2021, 13:01
Afrika'dan Eskişehir'e geldi dertleri bitti!

Orta Afrika ülkesi Çad’da yaşayan 62 yaşındaki Adoum Kerim Issa, şiddetli bel ve diz ağrısı çekiyordu. Oğlu Mahamat ile birlikte sağlık hizmetlerinin iyi olduğunu duyduğu Türkiye’ye gelen Issa, Eskişehir'de tedavi altına alındı. Intervertebral disk bozukluğu teşhisi konan hasta, burada uygulanan çeşitli yenilikçi cihazlar ve fizik tedavi yöntemleri ile yaşadığı şiddetli ağrılardan kurtuldu. Merkezdeki fizyoterapistlerle Arapça konuşarak anlaşabilen Issa, şimdilerde daha rahat hareket ederek yürüyebiliyor.

“Misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz”

Babasına Çad’dan Türkiye’ye olan yolculuğunda refakat eden Mahamat Issa düşüncelerini aktardı. Kendilerine sunulan misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini ileten Issa, “Babamın bel ve dizlerindeki ağrıdan dolayı burayı tercih ettik. Eskişehir’i ve Fizyomer Terapia’yı beğendik, o yüzden buraya geldik. Genel olarak misafirperverliğinizden dolayı çok teşekkür ederiz. Çalışanların kibarlığı ve doktorların tecrübesinden dolayı ailemiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

“Kısa sürede ağrılarından kurtuldu, daha iyi yürümeye başladı”

Hastanın genel durumu hakkında bilgi veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Türkan Tünerir, başlarda görülen yürüme güçlüğü ve bel eğriliği problemlerini, uyguladıkları tedavilerle büyük ölçüde aştıklarını aktardı.

Ülkesinden çok uzakta tedavi gören Issa ile kendisini evinde hissetmesi için yakından ilgilendiklerini belirten Dr. Tünerir, şöyle devam etti: “Çad ülkesinden geldiler. Orada fizik tedavi imkânlarının olmadığını, doktor tedavilerinin Türkiye’deki kadar yeterli olmadığını, gördüğü çeşitli tedaviler sonrasında da iyileşemediklerini bildirdiler. Bizimle gelmeden önce yazıştılar, grafilerini ve belirtilerini söylediler, videolarını gönderdiler. Kendisinin ön tanısını koyduk ve ne kadar süre tedavi yapacağımızı bildirdik. İlk geldiğinde yürümede güçlüğü vardı, beli çok eğikti, kambur yürüyordu. Belinin arkaya ve yanlara olan hareketlerini hiç yapamıyordu. Şiddetli diz ağrısı vardı. Bastığında diz ağrısı nedeniyle yürümede güçlük çekiyordu. Biz kendisine günde 3 saat fizik tedavi ve rehabilitasyon programı yaptık. Bel ve dizlerine çeşitli yenilikçi ve klasik fizik tedavi cihazlarımızı uyguladık. Robotik lazer, kreoterapi uygulamalarımız, manyetik akım tedavilerimiz sayesinde hastamız kısa sürede hem ağrılarından kurtuldu, hem de hareketlerini daha rahat yapmaya, daha iyi yürümeye başladı."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-6
parçalı az bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@