Büyükşehir'den depremzedelere psikolojik danışmalık hizmeti

Büyükşehir Belediyesi tarafından afet bölgesinden Eskişehir'e gelen depremzedeler için psikolojik danışmanlık hizmeti verilerek destek çalışmaları sürdürülüyor.

SAĞLIK 20.02.2023, 15:21
Büyükşehir'den depremzedelere psikolojik danışmalık hizmeti

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesinden bölgeden şehrimize gelen depremzedelere yönelik destek çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü tarafından depremzedelere yönelik ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor. 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen, 10 ilde büyük yıkıma sebep olan depremler sonrası Eskişehir’e gelen depremzedelere psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve psikolojik danışmanlardan oluşan Psiko Sosyal Destek Ekibi tarafından 7/24 online ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriliyor. Görüşmelerde verilen “Psikolojik İlk Yardım” desteği ile depremden etkilenen kişilerin psikolojik sağlığının kötüye gitmesini önleme, fiziksel, duygusal ve sosyal desteğe erişmelerini sağlama, güvende ve sakin hissetmelerine yardımcı olma, etkilenme düzeyinin azaltılması amaçlanıyor. 

Deprem bölgesinden şehrimize gelen misafirlerimiz ve çocuklarımıza yönelik destek hizmetleri psikolojik danışmanlık hizmeti ile de devam ediyor. Depremin oluşturduğu psikolojik travmanın etkilerini azaltmak amacıyla Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğüne bağlı bulunan Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Aile Danışma Biriminde görevli psikolog, psikolojik danışmanlar tarafından afetzedelere destek sağlanıyor. 

Danışmanlık hizmeti almak isteyenler, Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nin 0222 233 08 08 numaralı telefonundan bilgi ve randevu alabilecekler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@