banner208

Büyükşehir'den ilçelerdeki kadınlara kadın sağlığı semineri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzlerce kadına verilen kadın sağlığı seminerleri, kent merkezi dışında ilçelerde de devam ediyor.

banner294
SAĞLIK 28.11.2022, 14:23
Büyükşehir'den ilçelerdeki kadınlara kadın sağlığı semineri
banner209

2013 yılında başlatılan ve gruplar halinde yüzlerce kadına verilen kadın sağlığı seminerleri, kent merkezi dışında ilçelerde de devam ediyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından kadınlara yönelik koruyucu sağlık davranışlarının geliştirilmesi amacıyla kırsal ilçelerde verilen eğitimler Beylikova’da başladı.

Yedi hafta boyunca sürecek eğitimlerde temizlik ve beslenme, güvenli annelik, bedenimizi tanıyalım, kadın sağlığı sorunları, üreme sağlığı gibi konular anlatılarak kadını ve aileyi korumaya yönelik bilincin oluşturulması amaçlanıyor. Temizlik malzemelerinin doğru kullanımı konusunda da eğitim verilen kadınlara, evde bulunan doğal ve ekonomik malzemelerin kullanılması konularında tavsiyeler de veriliyor. 

Sosyal Hizmetler Dairesi uzman eğitmenleri, kadın sağlığı eğitiminin 7 hafta boyunca süreceğini, eğitimlere katılan kadınların öğrendikleri bilgileri hayatlarında uygulamaya koymaları ve seminere katılamayan kadınlara da anlatmaları konusunda da öneride bulundular.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@