banner208

OEDAŞ'tan omurilik felçli bireylere destek!

OEDAŞ, omurilik felçli bireylere destek olmak için “Plastik Kapaklar Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor” sloganı ile başlattığı kampanyasını sürdürüyor.

SAĞLIK 24.08.2022, 12:18 24.08.2022, 12:26
OEDAŞ'tan omurilik felçli bireylere destek!
banner209

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), güvenli ve sürdürülebilir elektrik arzı sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma ve çevreye katkı sunmaya odaklanıyor. OEDAŞ’ın bu kapsamdaki çalışmalarından biri de “Plastik Kapaklar Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor” sloganı ile yürüttüğü kampanya. Hizmet verdiği beş ilde eş zamanlı olarak plastik kapak toplama girişimi başlatan OEDAŞ, bu sayede Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) aracılıyla omurilik felçlilerine destek olmayı hedefliyor. 

“Bireylerin özgürce hayata katılmasına destek olalım” 

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, toplanan kapaklarla tekerlekli sandalyeler almayı hedeflediklerini söyleyerek, tüm vatandaşlara çağrıda bulundu. Toplanan 400 kg plastik kapağın manuel kullanımlı, 4 ton plastik kapağın ise akülü tekerlekli sandalyeye dönüşebileceğini belirten Yalçın, “Hizmet verdiğimiz bölgedeki vatandaşlarımızın ne kadar duyarlı olduğunu, bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm sosyal sorumluluk projelerinde çok yakından gördük. Kimi zaman bir çevre temizliğinde kimi zaman da sokaktaki can dostlarımızın beslenmesinde birlikte hareket ettik. Şimdi bir çağrı daha yapmak istiyoruz: Geri dönüştürülmeye en uygun materyallerden biri olan plastik kapakları bu proje kapsamında toplayarak bağışlayalım. Bu sayede engelli vatandaşların sosyal hayata karışmasına destek olalım. Aynı zamanda çevre bilinci ile de hareket edileceğinden, kapakların doğru bir şekilde geri dönüştürülmesine de aracılık ederek doğayı korumaya da katkı sunalım. Bu nedenle tüm paydaşlarımızı, kullandıkları ürünlerin plastik kapaklarını il müdürlüklerimizdeki kutulara bırakmaya davet ediyoruz” dedi. 

Her renk ve boyuttaki kapak toplanabiliyor 

Plastik kapak toplama kampanyasını 2011 yılından beri sürdüren TOFD’nin internet sitesinde verilen bilgiye göre yalnızca mavi kapaklar değil her renk ve boyuttaki plastik kapaklar kampanyaya dahil edilebiliyor. Bu nedenle temiz bir şekilde toplanan su şişesi kapaklarının yanı sıra damacana, yağ şişesi, meşrubat kapakları da biriktirilebiliyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@