banner208

Rotary teşkilatlarından ESOGÜ'ye ambulans bağışı

Rotary teşkilatları, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesine ambulans bağışı gerçekleştirdi... Ambulans törenle teslim edildi...

SAĞLIK 30.05.2023, 11:45
Rotary teşkilatlarından ESOGÜ'ye ambulans bağışı
banner209

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Derneği arasında imzalanan protokol gereği; Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Derneği, Uluslararası Rotary 3662 Bölge Federasyonu, Ankara Koru Rotary Kulübü Derneği ve Güney Kore Rotary Kulüpleri’nin destekleriyle ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne bağışlan 1 adet hasta nakil aracı ambulansı törenle ESOGÜ’ye teslim edildi.

Törende konuşan Rotary Türkiye 2430. Bölge Federasyonu Önceki Dönem Guvernörü M. Hakan Karaalioğlu, “Koreli dostlarımızın büyük katkılarıyla bağışı gerçekleştirilen ambulansın teslim töreninde bulunmaktan ve bağışın gerçekleşmesinde rol almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum” derken, bu yılın Türkiye-Güney Kore dostluğunun başlangıcının 65. yılı olduğunu belirterek böyle bir projenin bu yıl gerçekleşmesinin tarihi bir önem taşıdığını kaydetti. Karaalioğlu, Güney Kore Rotary Kulüpleri  ve Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü başta olmak üzere bağışa emeği geçen herkese teşekkür etti.     

ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman ise, “ESOGÜ olarak Eskişehir’deki kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile çok çeşitli alanlarda güçlü iş birlikleri geliştiriyoruz. Bu kapsamda Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Derneği ile geçtiğimiz Ocak ayında bir protokol imzalamıştık. Bugün bu protokol uyarınca Üniversitemiz Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne bağışlanan 1 adet hasta nakil aracı ambulansının Üniversitemize teslim törenini gerçekleştiriyoruz.  Bu bağış ile Eskişehir ve bölgesine kaliteli üçüncü basamak sağlık hizmetleri sunan Üniversitemiz Hastanesi’nin kapasitesi daha da artacak ve daha çok insanımıza hasta nakil ve acil sağlık hizmeti sunma imkânı sağlanmış olacaktır. Ben Eskişehir’imiz insanının hayatına yaptıkları bu kıymetli dokunuş için Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Derneği’ne, Uluslararası Rotary 3662 Bölge Federasyonu’na, Ankara Koru Rotary Kulübü Derneği’ne ve Güney Kore Rotary Kulüplerine şükranlarımı sunuyor, ambulansın Eskişehir ve Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Tören plaket takdimleri ve kokteyl ile sona erdi.    

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@