'Sağlıkçılara yapılan giyim yardımı güncellensin!'

Enflasyon nedeniyle sağlık personeline verilen 'giyim yardımı' da eridi. Yeni Sendika'dan Abdulbaki Tekin yardımın güncellenmesini istedi.

SAĞLIK 27.10.2022, 12:53
'Sağlıkçılara yapılan giyim yardımı güncellensin!'

Sağlık Personeline nakden ödenen “Giyim Yardımı” hakkında görüşlerini dile getiren Yeni Sendika Eskişehir İl Temsilcisi Abdulbaki Tekin açıklamalarda bulundu.

Tekin, şunları söyledi: 

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 211'inci maddesi gereğince verilmesi öngörülen giyecek yardımı ile ilgili hususlar 1972 de çıkartılan bir yönetmelik ile düzenlenmiş, 1991 yılında yeniden düzenlenmiş, 2010 yılında eklenen “Kurum ve kuruluşlar, verilecek giyim eşyalarını Maliye ve Gümrük Bakanlığınca belirlenecek standart fiyatları göz önünde bulundurmak suretiyle tabi oldukları ihale mevzuatına göre karşılarlar” maddesi ile içinde Sağlık Personelinin de olduğu bazı kurum personeli için nakden maaşlarına ödenmesine karar verilmiştir.

Ülkemizde değişen şartlar ve son aylardaki enflasyon artışı ile yapılan bu ödeme çok komik bir rakam haline geldiği ve geçtiğimiz gün ödemesi yapılan bu tutarın tüm sağlık çalışanlarının tepkisine neden olduğunu saha da yaptığımız çalışmalarımız sırasında gözlemlemiş bulunmaktayız. Bu konu ile ilgili olarak Yeni Sendika Ankara Genel Merkezimiz ile de temas halindeyiz. İlgili Bakanlıklar ve Kuruluşlar nezdinde girişimlerimizin olduğunu belirtmek isterim."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@