banner208

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kutlamalara başladı bile!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Spor Şenlikleri büyük heyecana sahne oluyor...

SPOR 15.05.2022, 13:34
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kutlamalara başladı bile!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Spor Şenlikleri bayram coşkusunu sahalardan başlattı.

Gökmeydan Spor Kampüsü’nde gerçekleştirilen 3x3 Sokak Basketbolu Şenliği’nde 14-26 yaş arası gençler, erkekler ve kadınlar takımlar halinde mücadeleye başladı. 16 Mayıs’ta elemelerin tamamlanacağı 3x3 Sokak Basketbolu Şenliği’nde, yarı finaller 17-18 Mayıs’ta, final maçı ise 19 Mayıs’ta yapılacak. Final maçıyla birlikte şampiyon ve dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.

Bir diğer etkinlik ise Osmangazi Spor Sahasında başlayan Açık Alan Kadınlar Voleybol Müsabakaları oldu. Badminton branşında da mücadele kıyasıya yaşanırken voleybol ve badminton maçlarının final mücadelesi ile ödül töreni yine 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Şenlik etkinlikleri arasında çim sahada penaltı yarışması ile beceri kondisyon parkuru da bulunurken gençler iki etkinlikte de büyük heyecan yaşadı.

Spor Şenlikleri kapsamında 19 Mayıs saat 14.00’da Porsuk Çayı Köprübaşı mevkiinde Gençlik Kupası Dragon Yarışları yapılacak.

Ayrıca yine 19 Mayıs akşamı 21.00’da Porsuk Çayı’nda teknelerle Fener Alayı geçişi düzenlenecek. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@