Eskişehir'de özel çocuklar spora erişiyorlar!

Tepebaşı Belediyesi, ‘Yanımda Ol’ sosyal sorumluluk projesine destek olarak özel çocukların spora erişiminde fırsat eşitliği sağlıyor...

SPOR 06.06.2023, 14:58
Eskişehir'de özel çocuklar spora erişiyorlar!

Tepebaşı Belediyesi, Bilimsel Spor Kulübü tarafından koordine edilen ‘Yanımda Ol’ sosyal sorumluluk projesine destek olarak özel çocukların spora erişiminde fırsat eşitliği sağlıyor.

Tepebaşı Belediyesi eğitim, kültür ve spor alanında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerine yaptığı katkılarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi, Bilimsel Spor Kulübü tarafından koordine edilen ‘Yanımda Ol’ sosyal sorumluluk projesine destek oluyor. Proje kapsamında Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi’ni kullanan down sendromlu, otizmli ve mental geriliği olan özel çocuklar ve sporcular, kulübün antrenörleri ile yüzme ve masa tenisi branşlarında çalışmalar yaparak hem kendilerini geliştiriyor hem de sosyalleşiyor.

Aynı zamanda proje ile birlikte belediye bünyesindeki antrenörler de hem eğitim hem mesleki konuda kendilerine katkı sunma fırsatı buluyor. Projeye verilen destek ile özel çocuk ve özel sporculara, sporda erişim için fırsat eşitliği sunulması amaçlanıyor. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@