Eskişehir'deki sokak basketbolunda muhteşem final

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “3x3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği” final maçlarıyla tamamlandı.

SPOR 21.05.2023, 14:30 21.05.2023, 16:14
Eskişehir'deki sokak basketbolunda muhteşem final

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “3x3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği” final maçlarıyla tamamlandı. Büyük heyecana sahne olan şampiyonluk mücadeleleri izleyenlere keyifli bir bayram yaşattı. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında “3x3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği” düzenlendi. 17 Mayıs’ta başlayan ve final maçlarıyla tamamlanan şenlikte hem bayram hem de şampiyonluk heyecanı yaşandı. 

15-18 yaş aralığında erkek-kadın, oyuncu sporcuların katıldığı ve Kanlıkavak Basketbol Sahası’nda gerçekleştirilen şenlikte, 55 sporcudan oluşan 16 takım mücadele etti. Sporseverlerin büyük ilgi gösterdiği şenlik, müzikler eşliğinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Modern Dans Grubu’nun dans gösterileriyle renklenirken, finale kalan ekipler şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiler. Çeyrek ve yarı final karşılaşmaları sonrası şampiyonluk için sahaya çıkan takımlara sporseverler de büyük destek verdi. 

Hakemliğini Doğukan Dedeağaç’ın yaptığı ve büyük keyif veren maçlar sonunda kadınlar finalinde Çağdaş Kolejliler şampiyonluğa ulaşırken, Kırmızı Şimşekler turnuvayı ikinci tamamladı. Maçın en değerli oyuncu ödülünü (MVP) ise Çağdaş Kolejliler takımından Elvin Türker aldı. Takım ve sporculara madalya ile ödülleri Eskişehir Basketbol İl Temsilcisi İhsan Küçükaycan tarafından takdim edildi. 

Büyük heyecanın yaşandığı diğer final mücadelesi olan erkeklerde şampiyonluğa Gelişim Falcons ulaşırken, Bulls ikinci, Yeniyol ise üçüncülük ile turnuvayı tamamladı. Final karşılaşmasının MVP ödülü ise gösterdiği başarılı performans ile Gelişim Falcons takımından Efe Çoban’ın oldu. Şampiyon takıma ve sporculara madalya ile ödülleri Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy tarafından verildi.

Ödül töreninde ayrıca Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, şenliğe sundukları katkı nedeniyle Eskişehir Basketbol İl Temsilcisi İhsan Küçükaycan, Basketbol İl Hakem Komitesi Üyesi Göksel Fatih Cura ve Hakem Doğukan Dedeağaç’a teşekkür ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

3x3 Mix Sokak Basketbolu Gençlik Şenliği düzenlenen ödül töreninin ardından çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@