Eskişehir'in yüzücüleri yarışlara damgasını vurdu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri, Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında, tüm yarışların baraj derecelerini aştı...

SPOR 09.05.2023, 14:03
Eskişehir'in yüzücüleri yarışlara damgasını vurdu

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri, Ankara’da yapılan ve 20 ilden sporcuların katıldığı 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında, girdiği tüm yarışların baraj derecelerini aşarak büyük bir başarıya imza attı. 

Birçok branşta yetiştirdiği başarılı sporcular ile ulusal ve uluslararası müsabakalarda Eskişehir’i en iyi şekilde temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme branşında da fark yaratmaya devam ediyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında yarışmaya hak kazanan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri büyük bir başarıya imza attılar.

20 ilden sporcuların katıldığı müsabakalarda istenilen baraj derecelerini tüm yarışlarda aşan Büyükşehir’in başarılı sporcuları, final müsabakaları için bir A3, yedi A2 ve yirmi beş A1 barajı geçme başarısı gösterdiler. Müsabakalarda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün 11 yaş kadın sporcusu Ekin Yılmaz ise girdiği 50 metre kelebek ve 100 metre sırtüstü yarışlarında gösterdiği üstün performansla birinci olmayı başardı.

Elde ettikleri başarı ile Eskişehir’i bir kez daha gururlandıran Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri, başarılı müsabakalar sonrası büyük sevinç yaşadılar.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@