Eskişehirli yüzücüler Türkiye Şampiyonası'na katılacaklar!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yüzücüleri, Artistik Yüzme Baraj Yarışları'nda baraj derecelerini geçerek Türkiye Şampiyonası’na katılım hakkı elde ettiler...

SPOR 05.05.2023, 12:53
Eskişehirli yüzücüler Türkiye Şampiyonası'na katılacaklar!

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri, İstanbul’da düzenlenen Artistik Yüzme Baraj Yarışları'nda baraj derecelerini geçerek Türkiye Şampiyonası’na katılım hakkı elde ettiler. Yüzücüler ayrıca 6-7 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında yarışacaklar.

Yetiştirdiği başarılı sporcular ile ulusal ve uluslararası müsabakalarda Eskişehir’i en iyi şekilde temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme branşında da başarılı grafiğini sürdürüyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Artistik Yüzme Baraj Yarışları İstanbul Burhan Felek Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi. Yarışa ülkemizin dört bir yanından sporcular katılırken, büyük heyecana ve mücadeleye sahneye olan baraj yarışlarına Eskişehirli sporcular damga vurdu.

Artistik Yüzme Baraj Yarışlarında Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Baraj 1’de Bora Saban, Mahmud Alp Çiçek, Ceren Baloğlu, Derin Şentürk ve Ada Yazıcı, Baraj 2’de ise İlke Gümüş, Doruk Şentürk,  Elif Duru Aksoylu ile Ediz Yılmaz büyük başarı gösterdi. Yüzücülerimiz barajı aşarak Türkiye Şampiyonası’nda yarışma hakkı elde ettiler.

Bu arada Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenecek 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında mücadele edecekler. Yüzücüler Eskişehir’de son hazırlıklarını tamamlayarak yarışlar için Ankara’ya harekete edecekler.  

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@