Kadınlar Eskişehir'de sporla buluşuyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarında düzenlenen egzersiz ve yoga eğitimleri, Eskişehirlileri açık havada sporla buluşturuyor.

SPOR 06.07.2023, 16:07
Kadınlar Eskişehir'de sporla buluşuyor

Tepebaşı Belediyesi’nin kent halkının sağlıklı bir ortamda spor ile buluşması adına düzenlediği etkinlikler sürüyor.

Bu kapsamda açık havada düzenlenen sabah egzersizleri vatandaşların yoğun katılımı ile başladı. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri düzenlenen egzersiz programları, uzman spor eğitmenleri eşliğinde gerçekleştiriliyor. Sabah egzersizleri Pazartesi ve Çarşamba günleri Batıkent Mahallesi Bestekar Hacı Arif Bey Parkı’nda saat 09.00’da, Salı ve Perşembe günleri Batıkent Mahallesi M. Abdülcemil Kırımoğlu Parkı, Şeker Parkı ile Kumlubel’de saat 09.00’da, Pazar günleri ise Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda saat 09.50’de, Özdilek Koruluk Alanda 11.15’te başlıyor.

Yoga ve çocuk Tae Bo eğitimleri sürüyor

Öte yandan uzman eğitmenler gözetiminde gerçekleştirilen yetişkin yoga eğitimleri, haftada bir gün olmak üzere iki farklı noktada düzenleniyor.

Vücut esnekliğini ve dengesini artırmasının yanı sıra stres ve nefes alışverişine katkıları ile de bilinen yoga eğitimleri Cumartesi günleri Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda saat 09.50-10.50, Özdilek Koruluk alanda saat 11.15-12.15 arasında gerçekleştiriliyor. Ayrıca Pazar günleri Özdilek Koruluk alanda çocuk Tae Bo gerçekleştiriliyor. Duruş ve dengeyi düzenleyen çocuk Tae Bo ise saat 11.00 ila 12.00 arasında düzenleniyor.

Egzersiz programlarına katılmak isteyen vatandaşların havlu, su ve matlarını yanlarında getirmesi gerekiyor. Egzersiz programları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 324 25 22 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@