Odunpazarı sporcularından önemli başarı!

Odunpazarı Spor Kulübü Atletizm Takımı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu'nda Türkiye ikincisi oldu... İşte detay...

SPOR 11.11.2021, 13:23
Odunpazarı sporcularından önemli başarı!

Her yıl Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının yıldönümünde gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Kros Yarışmaları, bu yıl yoğun bir katılımla yapıldı. Ankara Eryaman'daki kros parkurunda gerçekleştirilen yarışmalara 50 ilden toplam 715 atlet katıldı. Küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yapılan müsabakalarda Selka şirketler grubu sponsorluğunda faaliyetlerine devam eden Odunpazarı Spor Kulübü Atletizm Takımı önemli bir başarıya imza attı.

Tamamını Odunpazarı Belediyesi Atletizm Takımı sporcularının oluşturduğu yıldız kız takımı, 27 il karması takımın arasından Türkiye 2’ncisi oldu. Bu kategoride son 4 yılın Türkiye Şampiyonu olan Zeynep Özkara yine açık farkla 126 sporcu arasından Türkiye Şampiyonu oldu. 4 sporcunun 3’ ünü Odunpazarı Belediyesi Atletizm Takımı sporcusunun oluşturduğu küçük erkek takımı, 24 il karması arasından Türkiye 2’ncisi olurken, yine 2 Odunpazarı Belediyesi Atletizm Takımı sporcusunun yer aldığı genç kızlar takımı, açık ara Türkiye şampiyonluğunu kazandı. 4 sporcudan 3’ünün Odunpazarı Belediyesi Atletizm Takımı sporcusu olduğu küçük kız takımı ise 22 takım 118 sporcu arasından Türkiye 5’incisi oldu. 

Kendilerine verdiği destek için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür eden Odunpazarı Spor Kulübü Başkanı Evren Olcay, Eskişehir’de amatör spora destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Gelişmelerden Haberdar Olun
@