Sümeyye Boyacı’nın hedefi dünya şampiyonluğu

Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı, İngiltere’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda altın madalyayı hedefliyor...

SPOR 26.07.2023, 13:14
Sümeyye Boyacı’nın hedefi dünya şampiyonluğu

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Dünya ve Avrupa Şampiyonu Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, İngiltere’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda altın madalyayı hedefliyor. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in büyük destek verdiği, Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’nin olimpik yüzme branşlarında ilk Dünya Şampiyonluğuna ulaşan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün Paralimpik Takımı Milli Yüzücüsü Sümeyye Boyacı, İngiltere’de düzenlenecek olan Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda mücadele edecek.

31 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında İngiltere’nin Manchester şehrinde düzenlenecek şampiyona öncesi milli gururumuz Sümeyye Boyacı, çalışmalarına Eskişehir’de devam ediyor.

Türk Paralimpik Yüzme Milli Takımı Antrenörleri eşliğinde Büyükşehir Belediyesi Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu ile Yenikent Olimpik Yüzme Havuzunda antrenmanlarını gerçekleştiren Boyacı, ülkemize ve Eskişehir’e ay yıldızlı formayla yeni bir başarı daha hediye etmek istediğini belirtti.

Boyacı, “İngiltere’nin Manchester şehrinde düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceğim. 2024 Paris Olimpiyatları için de kota yarışında mücadele edeceğim. Desteklerinizi eksik etmeyin. Tüm hazırlıklarımı yaptım, hedefim çok güzel sonuçlar elde etmek.” dedi. 

Eskişehir hazırlıklarını tamamlayıp Milli Takım kampına katılacak olan Boyacı, 27 Temmuz’da İngiltere’ye hareket edecek. Sümeyye Boyacı, Manchester’de düzenlenecek Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda 31 Temmuz’da 50 m serbest, 1 Ağustos’ta 50 m sırt üstü ve 2 Ağustos 50 m kelebek kategorilerinde madalya için yüzecek.

Boyacı ayrıca kendisine her zaman destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen ve yönetim kurulu üyelerine, sponsorluk konusunda desteklerinden dolayı Halk Ekmek San. ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kaplan’a teşekkür etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@