Eskişehir çiftçisine bir yılda 1 Milyar 189 Milyon TL destek!

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”ne katılım sağladı.

TARIM 15.04.2023, 11:02
Eskişehir çiftçisine bir yılda 1 Milyar 189 Milyon TL destek!

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Eskişehir Vilayet Meydanında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”ne katılım sağladı.

Millet ve Devlet arasındaki iletişimi güçlendirmek ve gençlere Devlet  tarafından sunulan kamu hizmetlerini anlatmak amacıyla 2021 yılında başlatılan “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” kapsamında düzenlenen etkinliğe Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı kurumlar ve Eskişehir Kadın Kooperatifleri katılım sağladı.

“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” kapsamında stantı ziyaret eden gençler,  Tarım ve Orman Bakanlığı’nın faaliyetleri ile ilgili devletin kendilerine sunmuş olduğu hibe, destek, burs, proje desteği, teşvik, fon, girişimcilik ve eğitim, staj desteği gibi hizmetler hakkında bilgi aldı. Ayrıca,  “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi” ve “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” konuları hakkında devam eden uygulamalarla ilgili görevli teknik personeller tarafından bilgi verilmiş olup tanıtıcı kitapçık ve broşür, liflet dağıtımı gerçekleştirildi.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada 2021-2022 yılları içerisinde Hayvansal Üretim Destekleri kapsamında 168 Milyon 421 Bin TL, Bitkisel Üretim Destekleri kapsamında 878 Milyon 57 Bin TL, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 50 Milyon 920 Bin TL, Doğal Afet Destekleri kapsamında 71 Milyon 405 Bin TL ve İl Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen projeler kapsamında 18 Milyon 460 Bin TL olmak üzere Eskişehir çiftçisine toplamda 1 Milyar 189 Milyon TL destek verildiği belirtildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@