banner208

Eskişehir'de sıvı gübre desteği! İş koşullar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin sıvı gübre hibe edeceği ‘Sıvı Gübre Dağıtım Projesi’nde başvurular devam ediyor...

TARIM 29.03.2023, 16:07 29.03.2023, 16:11
Eskişehir'de sıvı gübre desteği! İş koşullar
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ÇKS belgeli 100 dönüm ve altı tarlası olan küçük çiftçiye 50 dekarlık sıvı gübre hibe edeceği ‘Sıvı Gübre Dağıtım Projesi’nde başvurular devam ediyor. 

Kırsal Kalkınma Projeleri alanında Türkiye’ye yeni örnekler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, her geçen gün artan maliyetler nedeniyle üretemez hale gelen çiftçiye destek amaçlı başlattığı Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi ile tarlaların boş kalmasını önlerken, şimdi de küçük çiftçi için Sıvı Gübre Dağıtım Projesi başlattı.

Proje ile özellikle girdi maliyetlerinin katlanmasıyla tarlasını ekip biçmekte zorlanan, çiftçi kayıt belgesine sahip 100 dönüm ve altı tarlası olan çiftçiye 50 dekarlık sıvı gübre hibe edilecek. Kontenjanla sınırlı olan projeden Sivrihisar, Günyüzü ve Beylikova ilçelerinde faaliyet gösteren çiftçiler yararlanacak.

31 Mart’a kadar devam edecek kayıtlara başvurmak isteyen çiftçiler detaylı bilgi için [email protected] adresi ile 0222 229 0445 numaralı telefonlardan yetkililere ulaşabilecekler. Yetkililer ayrıca çiftçilerin ilçe merkezlerindeki ESKİ abone merkezlerinden de bilgi alabileceklerini belirttiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@