banner208

Eskişehir'den deprem bölgesine 1000 çuval hayvan yemi

Eskisehirde ticaret yapan Veteriner Hekim Gürkan İlhan ve Hakan İlhan deprem bölgesine 1000 çuval büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi gönderdiler...

TARIM 11.02.2023, 18:20
Eskişehir'den deprem bölgesine 1000 çuval hayvan yemi
banner209

Eskisehirde ticaret yapan Veteriner Hekim Gürkan İlhan ve Hakan İlhan deprem bölgesine 1000 çuval büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi gönderdiler.

Veteriner Hekim Gürkan İlhan konuya ilişkin şunları söyledi:

"Merkez üstü Kahramanmaraş ili olan ve çevre illerde de çok şiddetli yıkım yapan depremden dolayı çok derin üzüntü içerisindeyiz. Depremin yıkıcı etkisini hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Hayatta kalanlara geçmiş olsun diyorum. Deprem tüm insanlarımızın mallarına canlarına çok büyük zarar vermiştir. Afet bölgesi kirsal kesiminde bulunan büyükbaş küçükbaş hayvanlar telef olmuş, ahırlar, barınaklar, yem depoları yıkılmış veya kullanılmaz hal almışlardır.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri zor durumda kalmışlardır. Deprem bölgesinde ciddi yem krizi ve  kötü hava koşulları nedeni ile barınma sorunu yaşamaktadırlar. Bu nedenle ilhanlar Gıda Hayvancılık ve GMC olarak 2 tır 1000 çuval büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemini deprem bölgesine göndermeye karar verdik. Tırlarımız bugün Malatya ili Doğan şehir ilçesi Dedeyazı köyüne ve Kahramanmaraş ili Elbistan İlçesi Hasankendi mahallesine gitmek üzere Eskişehir’den yola çıkmışlardır. Hatay bölgesi Veteriner Hekimler Odasi Baskanı sayın Yahya Hamurcu’da bölgenin çok kötü durumda olduğunu belirterek her türlü beslemede kullanılacak hayvan yemine ihtiyaçları olduğunu belirtmiştir. Deprem bölgesine acilen büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi ve hayvan barınak çadırlarına ihtiyaç vardır. Bunun için Türk Veteriner Hekimler Merkez Birliliğini ve Ziraat Mühendisler Odaları  biraraya gelerek ortak 'Bir çuval yem de benden kampanyası' başlatmaları için çağrıda bulunuyorum. Kampanyada toplanacak yemlerin Tarım il ve ilçe Müdürlükleri koordinasyonu ile afet bölgesi üreticilerimize acil ulaştırılması gerekmektedir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@